021-44359517

تربیت حسابدار3- سرفصل 1

سلام به تمامي حسابداران جوان

سرفصل 1- بخش سوم : نکات آخر در تربیت حسابدار
  • نکته نهم : تنها فارغ التحصيلان عزيزي در طرح ( تربيت حسابدار) موفق خواهند بود كه با تمام وجود و تمام و كمال بخواهند در ابتدا ( حسابدار) شوند و بعد از رسيدن به اين درجه مراتب و پله هاي بعدي را طي كنند و حتما بايد در خود سه شرط لازم شامل ( مطيع بودن ، باهوش بودن و فعال بودن) را ايجاد كنند واگرنه در ميان راه همراهي برايشان سخت خواهد بود. لطفا افرادي كه مصمم به همراهي حداقل دو دوره مالي هستند در دوره ها ثبت نام كنند تا از هدف طرح دور نشويم.
  • نکته دهم : نتيجه تمام تلاش ما براي پياده سازي طرح ( تربيت حسابدار) منجر به اين خواهد شد كه :
    • در گام اول حسابداراني توانا داشته باشيم، به شكلي كه بعد از يك تا دو سال در داخل و خارج كشور بتوانند مشغول بكار شوند و دغدغه ي آينده را نداشته باشند،
    • در گام دوم متوجه شويم اگر حسابداران قوي داشته باشيم بسياري از مشاغل مرتبط در شركت ها خودبخود حذف خواهد شد و ارزش و اعتبار يك حسابدار بيشتر از يك مدير و مشاور مالي و مالياتي در بسياري از واحدهاي اقتصادي به چشم خواهد آمد،
    • در گام سوم از نظر درآمدي بتوانيم به درجه اي برسيم كه ارزش كار حسابدار بالاتر از سطح فعلي باشد و مانند تمام دنيا درآمد حسابداران در ايران نيز جزو بالاترين درآمدها باشد.

اميدواريم در پايان طرح به اين نكته واقف شويم كه در مقايسه طرح ( تربيت حسابدار) با روش هاي رايج آموزشي تفاوت محسوس در امر تبديل ( حسابدار كاربر ) به ( حسابدار كاربلد ) را در عمل مشاهده نمائيم.
منتظر اعلام آمادگي از طرف فارغ التحصيلاني كه با صحبت هاي انجام شده موافقند هستيم.

همراهي و همكاري مديران عامل و صاحبان سرمايه و فعالان اقتصادي نيز كه مايلند با تكيه داشتن بر پشتوانه موفق حسابداري و مالي و مالياتي عوامل اجرايي طرح ( ويزيت مالياتي) و با تكيه بر قدرت جواني و پويايي فارغ التحصيلان جوان حسابداري به اوضاع حسابداري و مالي و مالياتي مجموعه خود روح تازه اي ببخشند موجب امتنان و سرافرازي خواهد بود. 

 

1- استهلاک چیست ا- اهمیت استهلاک – استهلاک انباشته – انواع استهلاک

2- کار در راه – کالا در راه – مختصری در مورد قیمت تمام شده در انواع حسابداری ها شمال خدماتی – چیمانکاری- بازرگانی – تولیدی – سود د زیان – بستن حساب ها – کنترل های درون سازمانی – گردش کالا و قیمت تمام شده – سیستم هزینه.

3-اصلاح حسابها و بستن آنها – اجرای عملیات حساب و رفع اختلاف حساب با سایر شرکت ها – اطلاحات – تعذیلات – بالانس بودن تراز آزمایشی – بررسی تراز آزمایشی 4 ستونه ،6 ستونه – تراز نامه و تراز آزمایشی

4- اختتامیه

5- دفاتر قانونی – دفتر روزنامه و کل – تحریر دفاتر قانونی – تهیه و تنظیم دفاتر قانونی شرکتها – ثبت دفاتر در سیسیتم نرم افزاری – ثبت دفاتر در روش دستی – دفتر روزنامه کل بانک اموال و معین – آموزش نحوه تحریر دفاتر قانونی – روش ثبت دفاتر قانونی به ریز و 14 سنده و 55 سنده

6- توضیحاتی در مورد اظهارنامه مالیاتی

7- اشنایی با انواع مالیاتها (عملکرد،حقوق،تکلیفیفاجاره و ..) – لیست مالیات – مالیات – اشنایی با قوانین بیمه و مالیات حقوق و دستمزد – بیمه – لیست بیمه – قوانین مالیات – کمیسیون.

8- توضیحات درمورد اظهارنامه مالیاتی

9- تهیه ی صورت های مالی – تهیه و تنظیم صورت جریا وجوه نقد

10- گزارشات مدیریتی – ترازنامه

11- نسب های مالی

12- حسابرسی

13- بند 2 و بند 3 و دعت به مدارک – بند 2 و ماده 97

14- جلسات حضور در دارانی

15- کنترل امور حسابداری توسط مدیران عامل (3) کنترل حسا ها توسط مدیران عامل